Kasacja pojazdów

​Jeżeli Twój samochód jest w naprawdę złym stanie technicznym, raczej nie uda Ci się go sprzedać. Liczba zaniedbanych aut na rynku wtórnym jest bowiem naprawdę spora. Miejsce, do którego warto się zatem udać to stacja demontażu. Sprawdź, na czym polega kasacja pojazdów i jak możesz z niej skorzystać.

Kasacja pojazdów - jak działa?

Złomowanie to usługa, która polega na demontażu pojazdu, którego chcesz się pozbyć. Z pewnością możesz to zrobić, gdy auto nie nadaje się już do jazdy bądź też jego naprawa i dalsze utrzymywanie jest nieopłacalne. Kiedy udasz się do stacji, koniecznie weź ze sobą następujące rzeczy:

  • - dowód osobisty lub inny dokument, który potwierdzi Twoją tożsamość,
  • - dowód rejestracyjny,
  • - kartę pojazdu lub inny dokument potwierdzający dane z dowodu rejestracyjnego,
  • - tablice rejestracyjne,
  • - potwierdzenie ostatniego ubezpieczenia.

Aby możliwe było złomowanie Twojego samochodu, musi on mieć widoczny numer nadwozia bądź też podwozia lub ramy. Kasacja pojazdów odbywa się na stacji DWCAR, więc pamiętaj, że to właśnie tam zostanie unieważniony Twój dowód rejestracyjny, a także karta pojazdu i tablice rejestracyjne. W dalszej kolejności otrzymasz od stacji kasacji pojazdów unieważnienie oraz zaświadczenie, czyli dokumenty potwierdzające złomowanie.

Kasacja Pawlak - kto komu płaci za złomowanie?

Kasacja Pawlak to ceniona w branży firma, która świadczy usługi złomowania. Osoby, które nie korzystały nigdy z kasacji, zadają pracownikom punktu DWCAR pytanie, kto komu płaci za demontaż. Nic dziwnego, gdyż każdy klient stacji demontażu chce wiedzieć, czego powinien się spodziewać.

Istnieje pewna zasada, według której klient otrzymuje pieniądze za złomowanie od usługodawcy. Wysokość kwoty zależy w tym przypadku od wagi samochodu. Kasacja pojazdu może jednak w niektórych przypadkach obligować właściciela auta do uiszczenia niewielkiej opłaty. Jest tak jednak tylko wtedy, gdy samochód nie jest kompletny, czyli jego masa jest mniejsza niż dziewięćdziesiąt procent ciężaru nowego pojazdu. Jak zatem widzisz, złomowanie może przynieść naprawdę sporo korzyści usługobiorcy.

Kasacja pojazdów - kiedy warto się na nią zdecydować?

Wiele osób stawia sobie pytanie, kiedy tak naprawdę warto skorzystać ze złomowania. Niektórzy zastanawiają się, kiedy lepiej jest sprzedać samochód, a kiedy zezłomować. Istnieje kilka sytuacji, kiedy kasacja to najrozsądniejsza opcja. Przede wszystkim wizyta w DWCAR opłaca się, gdy pojazd jest w bardzo złym stanie technicznym. Jego sprzedaż może się wtedy po prostu nie udać. Warto zdecydować się na kasację auta także w sytuacji, gdy Twój ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą. Nie zapomnij również o tym, że poruszanie się samochodem, który jest mocno wyeksploatowany, stanowi zagrożenie nie tylko dla Ciebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W wyżej wymienionych przypadkach warto zdecydować się na złomowanie. Pamiętaj jednak, aby korzystać z miejsc, które zbierają naprawdę dobre recenzje.

Artykuł partnera

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)